НОВИНИ
Весёлые каникулы 5-А класса!

         В первый день каникул 5-А посетил ТРЦ Порт-Сити. День прошёл незаметно. Наигрались наелись получили массу впечатлений и эмоций. Ура каникулам!

    А на следующий день ребята получили эстетическое удовольствие от спектакля  и прогулялись по солнечному городу.


Відкритий  захід  

Квест «Осінній  вернісаж» 

29 жовтня 2018 року на Грецькій площі міста Маріуполя пройшов відкритий захід КВЕСТ «Осінній вернісаж» серед шкіл міста. Прийняла участь у цьому заході КЗ «Гімназія-початкова школа№21». 

Команда складалася  з  5  дівчаток, з  7-8 класів. 

Керівником команди   була педагог-організатор –Татар Наталя Павлівна.

Мета заходу:  організаційна  робота  та  творча майстерність.Учням був   дан лист з маршрутом-загадкою, де треба було відгадати пункти прибуття. Потім йти за цим  маршрутом та фотографувати об’єкти,які були вказані . Треба  було зробити 27 фотографій. Маршрут почався з Грецької площі та закінчився у  ЗОШ № 65. 


До уваги батьків та учнів!

Розпочалися осінні канікули

 

з 29.10.2018р. по 05.11.2018р. 


Увага!

           Шановні батьки майбутніх першокласників! 03.11.2018 року о 10:00 відбудуться збори у корпусі №2 гімназії-початкової школи №21!

З повагою адміністрація гімназії-початкової школи №21!

 


Шкільний захід, присвячений сторіччю найвідомішого педагога і письменника, лауреата Державної премії України В.О.Сухомлинського.

17 вересня  2018 року в Гімназії – початкової школи І-ІІ ступенів №21  були проведені заходи, присвячені сторіччю найвідомішого педагога і письменника, лауреата Державної премії України В.О.Сухомлинського.

Мета: ознайомити учнів з життєвим та творчим шляхом  найвідомішого  педагога і письменника, лауреата Державної премії України В.О.Сухомлинського. 

Педагог організатор Н.П. Татар та бібліотекар С.О. Пухальська  провели з учнями 3-А класу бібліотечний урок «Прометей Всієї України», оформили книжкову виставку «Серце віддаю дітям» і читали вголос казки та оповідання із збірника «Гаряча квітка».

Учні дуже уважно слухали та потім відповідали на питання, що їм більш запам’яталось та сподобалось. Вони були вражені інформацією, що Василь Олександрович Сухомлинський  для молодших школярів написав майже 1500 мініатюр – казок, оповідань, легенд, його твори видано шістдесятьма мовами світу. Вони налічують понад 14 млн. примірників.

Великий працелюб і бог дитини,

Безсмертна Совість. Людяність ясна…

Він Прометей своєї України,

І в педагогіці – Пролог! Весна!

Є імена, які зорею сяють

На тисячі і тисячі років…

Життя таких у часі меж не знають,

Вони освітлюють людей віки.


УВАГА!

      Шановні батьки, учні та колектив ОШ№21! Просимо вас підтримати громадський проект "Спорт - майбутнє нації" по реконструкції спортивних залів ЗОШ№21. Від вашої підтримки залежить наша перемога у проекті. Голосування триває з 01.10.2018р. по 14.10.2018р.

Для голосування перейдіть за посиланням https://pb.mariupolrada.gov.ua/projects/59


День освітянина (05.10.2018)

      З цього року вже немає вчителів,а є освітяни, немає учнів,а є здобувачі освіти. Тому 05.10.2018 в нашому закладі пройшло свято присвячене Дню освітянина. Впродовж дня старшокласники проводили уроки і відчули всю важливість і складність цієї професії. О 12:00  відбувся святковий захід. Всі освітяни школи були запрошені на концерт, пiд час якого отримали  святковий настрій,


День миру

21.09.2018 в ЗОШ №21 пройшов Всесвітній День миру.

        Міжнароодний день миру встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. Генеральна Асамблея ухвалила, що починаючи з 2002 року Міжнародний день миру буде щорічно відзначатися 21 вересня. Асамблея заявила, що День миру буде відзначатися як день глобального припинення вогню і відмови від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримуватись припинення воєнних дій протягом цього дня.


День здоров'я

        14.09.2018р. у ЗОШ №21 був організований та проведений Олімпійський день, який проходить щорічно. Основною метою заходу було заохочення учнів до занять спортом та до підтримання здорового способу життя.    


3 вересня 2018 року одночасно із всіма школами України, у школі №21  пролунав Перший дзвоник.

              На святі Першого дзвоника директор ЗОШ №21 І-ІІІ ступенів Світлана Олександрівна Голикова вручила грамоти вчителям та представникам батьківсього комітету. Більшість унів прийшли на свято у вишиванках, адже цьогорічний День знань присвячено державі. Після урочистостей у школах відбувся перший урок присвячений патріотизму.


"Україна-ЄС"


объявление!

 Перекличка учащихся        1-9 классов ОШ №21 состоится 30.08.2018 г. в 9:00 в корпусах №1 и №2 школы. 

                                                           Администрация школы
Внимание!

Приказ о зачислении в 1 класс

На 01.06.2018 г. вакантных мест нет!пришкольный лагерь "Веселка" 2018


«Зарница»

12.06.2018 состоялась спортивно-патриотическая игра «Зарница», посвящённая 77-ой годовщине  начала ВОВ

         Команда ОШ №21 «Азовские чайки» приняла участие в спортивно-патриотической игре, которая проходила на территории Совета ветеранов «Забота». Ребята выполняли задания, согласно своему листку с маршрутом. Команда показала отличные результаты в ориентировке по компасу, блестяще представила свою эмблему, а также плакат на тему «Мир и детство». Проявили свои знания в школе безопасности, где успешно ответили на все загадки, и с достоинством продемонстрировали свои навыки в оказании первой медицинской помощи. В составлении сигнального знака «Азовские чайки» включили всю свою фантазию и находчивость, в ходе чего у ребят получился яркий знак в виде штурвала, благодаря которому можно было распознать именно нашу команду. В строевой подготовке команде ОШ № 21 не было равных!

 

         «Азовские чайки» с достоинством прошли все испытания и заслужено одержали победу!!!


11.06.2018 - весь день ребята посвятили подготовке к игре "Зарница". Как положено после тяжелой и утомительной репетиции, детки заслужили отдых ( просмотр мультфильма "Фердинанд" )


08.06.2018 состоялась поездка на море.

С ребятами была проведена зарядка, корректирующая гимнастика, после чего все дружно отправились на водные процедуры!


07.06.2018 - состоялся конкурс талантов

в ДДТ Кальмиусского района.

Дети показывали свои умения и навыки в различных жанрах: танцы, вокал, чтение стихотворений и гимнастика. От нашей школы было предоставлено  номера: Коновалова Полина - акробатический номер с хулахупами,  ученицы 4-А с вокальным номером, Мизгина София -чтение стихотворения, а так же ансамбль учениц начальных классов с хореографическим номером "Мы маленькие дети".
Два номера одержали победу: Коновалова Полина (акробатика с хулахупами) и танец озорных девочек "Мы маленькие дети"!!!


06.06.2018 - экскурсия в библиотеку им. Чуковского.Свято останнього дзвоника!

25 травня в ЗОШ 21 пройшло свято Останнього дзвоника.

         Із закінченням навчального року учнів витали директор школи Голикова С.О. З нагородженнями за успішність в навчанні та активній діяльності в житті школи та класу їй допомагали Коровіна З.Ю. та Іванова С.О.  

 

      Чим запам’ятався всім Останній дзвоник? Запальним та веселим танцем від учениць початкових класів (вчитель Єпишева О.В.) «Мы маленькие дети». Чарівною піснею від випускниці 9-А класу Беридзе Карини. Вітанням першачків, що тільки-но почали складний шлях через країну знань. Але найбільше запам’яталося свято подарунком від випускників 11 класу (класний керівник Шаєва І.В.). Веселі та водночас зворушливі номери для учителів, танок і політ повітряних кульок стали чудовим завершенням для свята. 


Змагатися та перемагати! Підтримувати та вболівати!

30 травня команда учнів 5-6 класів ЗОШ №21 прийняли участь в другому етапі спортивних змагань Школи Миколая Сталеварова.

Керівник команди – Голенєва С.Ф.

Спортивна команда ЗОШ №21 виступила 30 травня. Учні подолали цікаву та складну смугу перешкод, отримали велике задоволення. В цьому їм допомагали активні, веселі вболівальники, які блискуче виступили та підтримали друзів. 

Команда ЗОШ №21 не пройшла до наступного етапу змагань! Але "Азовські чайки" найкращі!!!


День вишиванки

17 травня вся Україна святкувала День вишиванки. Приєдналася до свята і ЗОШ №21.

 

Учні підготували веселий запальний танок, в якому прийняли участь усі класи з 1-го по 11-й. Діти були святково вдягнені у вишиванки, та навіть у справжні українські віночки. Вони із радістю долучилися до флешмобу з піснею Катерини Бужинської «Україна-вишиванка», який підготували учениці 7-А та 9-А класів. 


Тиждень Єдності народів

 

З 15.05 по 19.05. в ЗОШ№21 проходив тиждень Єдності народів. Лінійку підготували учні 7-А класу під керівництвом Стефаниць І.С. Діти розповідали про народи, що живуть на території України, а також про те, що їх об’єднує. 


Змагатися та перемагати! Підтримувати та вболівати!

12 травня команда учнів 5-6 класів ЗОШ №21 прийняли участь в першому етапі спортивних змагань Школи Миколая Сталеварова.

Керівник команди – Голенєва С.Ф.

Проект, організований Групою Метинвест та приурочений до 85-річчя металургійного комбіната «Азовсталь», надав змогу  учням виграти грошовий сертифікат на 100 тисяч гривень для створення сучасного спортивного залу.

Спортивна команда ЗОШ №21 виступила 12 травня. Учні подолали цікаву та складну смугу перешкод, отримали велике задоволення та перемогли в першому етапі.  В цьому їм допомагали активні, веселі вболівальники, які блискуче виступили та підтримали друзів. 

Команда ЗОШ №21 пройшла до наступного етапу змагань!


Внеклассное мероприятие по русскому языку

«Умники и умницы»

17 мая 2018 года учащиеся 6-х классов приняли участие в открытом внеклассном мероприятии по русскому языку на тему «Умники и умницы».

Учитель Попович Н. А.

Цель: развитие у учащихся познавательного интереса к русскому языку; проверка и закрепление полученных ранее знаний, расширение представлений о возможностях родного языка; формирование уважительного отношения к родному языку, к родному слову.

Ожидаемые результаты: учащиеся демонстрируют приобретённые ранее знания по русскому языку; перерабатывают полученную информацию: наблюдают и делают самостоятельные выводы; учащиеся слушают собеседника, ведут диалог, оформляют свои мысли в устной и письменной форме.

 

Мероприятие состояло из 6 туров, в ходе которых участники команд «Умники» и «Умницы» показали свои знания в области русского языка.


Фестиваль к столетию организации "Красный Крест"

12.05.2018г. ученики 6-А, 6-Б и 8-А классов посетили в Городском саду фестиваль, который организовал Красный Крест Украины. Фестиваль был  посвящен празднованию Международного дня этой организации. 

Учителя Попович Н.А, Окинчиц Я.В.

За несколько часов  учащиеся узнали больше об истории и деятельности крупнейшего гуманитарного движения в мире, приняли участие в различных мастер-классах и тренингахподготовленных волонтерами УК и сотрудниками мариупольской субделегации Международного Комитета Красного Креста


«Зустріч поколінь» та «Маки пам’яті»

 

Протягом тижня з 7 по 10 травня в ЗОШ №21 відбулися заходи, присвячені Дню Перемоги над загарбниками.

       Учні 6-х та 7-х класів побували на Зустрічі поколінь в клубі ветеранів «Турбота». Для гостей виступали учасники із піснями та власними віршами, були запрошені ветерани, які розповідали присутнім свої зворушливі історії та бажали всім мирного неба над головою.

          8 травня в школі відбувся захід «Маки пам’яті». Організатор – Окінчиць Я.В. Виступали учні 5-го, 6-А та 6-Б класів, заспівали «Катюшу» учні 4-А, виконували танок учениці 7-А та 8-Б класів. Кілька пісень заспівала вихователька групи подовженого дня Фадєєва Е.О.

 

            В кожному класі пройшла класна година до Дня пам’яті, і в завершенні свята, учні поклали квіти до пам’ятника на площі Левченка.  


День цивільного захисту в ЗОШ № 21.

                                                       Щоб правильно діяти,   

                                                                           необхідно багато знати,

                                                                                   а щоб знати, треба навчатись.

(Грецька мудрість)

Вислів грецьких філософів є досить актуальним в наш час, особливо коли мова йде про дії, від яких залежить здоров’я та життя дітей. Зрозуміло,що зовсім уникнути небезпеки, на жаль, не можна, але зменшити негативні наслідки цілком можливо. І провідна роль в цій справі належить школі, педагоги якої здатні грамотно, системно і цікаво підготувати та навчити молодь захистити себе в життєво небезпечних випадках.

      З метою закріплення позитивних результатів, підвищення готовності  навчального закладу  до виконання завдань за призначенням в умовах надзвичайних ситуацій, поліпшення роботи з учнями з питань охорони здоров’я, виховання в них морально-психологічних якостей мужності, витривалості, ініціативи, взаємної виручки під час небезпеки, удосконалення знань і навичок з основ безпеки життєдіяльності та цивільного захисту   20 квітня 2018 року в школі пройшов День ЦЗ.  Відкриття почалося з лінійки на якій для учнів був оголошений план заходів. На першому уроці класні керівники 1-11 класів провели цікаві та змістовні заняття, спрямовані на відпрацювання дій учнів під час виникнення надзвичайної ситуації, навчання учнів правилам безпечної життєдіяльності та набуття ними практичних навичок поведінки в умовах виникнення надзвичайної ситуації. Протягом дня відбулися виставки малюнків для учнів 1-6 класів на тему «Вогонь – мій друг, вогонь -  мій ворог!» та стіннівок з питань ЦЗ для учнів 7-11 класів. На уроках фізичної культури  вчителем Голенєвою С.Ф. проведені естафети та вправи з елементами ЦЗ. Під час проведення об’єктового тренування були відпрацьовані питання евакуації учнів школи та персоналу в безпечне місце. День ЦЗ та ОТ закінчився підведенням підсумків. 


Відзначання дня трагедії на Чорнобильській атомній електростанції в ЗОШ №21

26 квітня в школі відзначався день пам’яті трагедійні на ЧАЕС. Інформацію з цієї події серед учнів 4-11 класів розповсюджувала Агітбригада, сформована з учнів  8 класів: Алістратова А., Жигіль Н., Вишневської А., Любарської І. та

 

Учасники агатбригади демонстрували фотографії зі зруйнованою станцією, покинутим містом Прип’ять та героями-ліквідаторами. Вони відповідали на запитання та розповідали, як розпочалася катастрофа та якими наслідками вона сумнозвісна. 100 років від народження Макара Мазая. Зустріч поколінь

 

13 квітня в клубі ветеранів «Турбота» відбувся святковий захід, присвячений сотій річниці від дня народження легендарного сталевара М.Н. Мазая. На заході серед гостей були присутні учні 7-А класу ЗОШ №21 а також правнучка М.Мазая – учениця 5-А класу ЗОШ №21 Новікова Ганна.«Весна, веснонька настала»

6 квітня 2018 года  в ЗОШ №21

відбувся виховний захід в 2-Б класі на тему

«Весна, веснонька настала»

вчитель Сібілева Лідія Іванівна

Мета: розширювати й поглиблювати знання учнів про ознаки весни, прищеплювати любов до природи рідного краю, учити дітей дбайливо ставитися до навколишнього середовища та бачити що відбувається навколо них.


ІІІ міський конкурс

професійної майстерності

20 березня 2018 року відбувся фінал ІІІ-го міського конкурсу професійної майстерності вчителів трудового навчання, технологій. Конкурс проходив упродовж  березня місяця за трьома напрямками.

Іванова Світлана Олександрівна

вчитель трудового навчання, технологій ЗОШ № 21   

стала переможцем у напрямку «Декоративно-ужиткове мистецтво руками вчителя трудового навчання» в номінації «Плетіння»  - ІІІ місце

Оргкомітет та журі конкурсу, а також  всі вчителя трудового навчання та технологій міста  вітають  переможців ІІІ міського конкурсу

професійної майстерності!«Моя майбутня професія»

16 березня 2018 р. в ЗОШ №21 відбувся конкурс презентацій «Моя майбутня професія» серед учнів 7-А, 8-А та 8-Б класів. А також виставка малюнків учнів 1-4 класів за темою «Професія моїх батьків».

Організатор Окінчиць Я.В.

На меті конкурсу було спонукання учнів до думки про майбутню професію, ознайомлення з особливостями та критеріями відбору, позитивними та негативними сторонами вибору, активізація творчого потенціалу, формування профорієнтаційної компетенції.

 

Учні 7-8 класів розповіли про омріяні професії, їх особливості, вимоги та якості, яких потребує фахівець. Серед  учасників пролунали такі професії як: лікар, менеджер, автомеханік, поліцейський, вчитель, дизайнер та багато інших.  Не менш строкатий список був і на малюнках учнів 1-4 класів. Учасники із задоволенням ділилися з друзями та однолітками вибором своєї майбутньої професії. 


Тиждень пожежної безпеки в ЗОШ №21

З 26.03 по 30.03 в школі проходив тематичний тиждень, присвячений пожежній безпеці. В рамках заходу 29 березня до учнів 8-11 класів завітали інспектор групи ЗНС ДПРЧ-25 Недопрядько Є.В та інспектор відділення ПБ ДПРЗ-3 Агібалов А.С. з бесідою «Необережне поводження з вогнем. Дитячі пустощі з вогнем. Дії при виявленні ВНП».

 

З метою нагадати правила пожежної безпеки а також правила при знаходженні вибухонебезпечних предметів, вони зачитали пам’ятку до дій у разі виникнення надзвичайної ситуації. Учні виявили обізнаність у правилах пожежної безпеки. Не нова, але дуже важлива тема на цей раз запям’яталась виразними прикладами з життя та зв’язком із сучасними подіями. 


КВК «ЮІД»

22 березня на базі ДК «Карла Маркса» відбувся районний етап конкурсу серед кмітливих та веселих школярів за темою «Юні інспектори дорожнього руху». Команда учнів ЗОШ №21 під назвою «Пріоритет» прийняла участь у змаганнях під керівництвом педагога-організатора Окінчиць Я.В.

 

Із веселими жартами та мініатюрами виступили на сцені учні 5-А класу (Новікова А.), 6-А (Пінчук С., Кондратенко П., Гвоздикова В. ), 6-Б (Окішева М., Мирна В., Голишев Д.), 8-б (Воронова В.), та 11-А (Маслов С.). Короткий яскравий виступ запам’ятався запальною музикою та харизматичними учасниками. 


Концептуальні аспекти функціонування та розвитку школи.  Якою має бути Нова українська школа? 

З метою якісного вивчення та обговорення освітньої реформи України та зрозуміння власної відповідальності у втілення цієї реформи  23 листопада 2017 року   відбулася педагогічна рада на тему «Концептуальні аспекти функціонування та розвитку школи. Якою має бути Нова українська школа?»  в форматі «світового кафе».

 

Директор школи Голикова Світлана Олександрівна створила умови ознайомлення вчителями із матеріалами Закону України «Про освіту» методом «мозаїки», активного обговорення змін у системі освіти та порівняння своїх потреб із реаліями закону. Під час виконання завдань вчителя, працюючи в групах, отримали навики критичного мислення та мистецтва співробітництва.


Аналіз навчальної діяльності школи

за І семестр 2017-2018 навчального року.

 

 

25 січня 2018 року   відбулася педагогічна рада на тему «Аналіз навчальної діяльності школи за І семестр 2017-2018 навчального року». Заступник директора з НВР Іванова Світлана Олександрівна проаналізувала успішність та якість знань учнів за І семестр цього навчального року. Також психолог Іванова Ольга Володимирівна ознайомила з результатами адаптації учнів 5 класу. Виступаючі дали рекомендації для подальшої результативної роботи вчителів.


Творчий звіт вчителів,

 які атестуються в 2018 році. 

15 лютого 2018 року   відбувся творчий звіт вчителів, які презентували результати своєї роботи

протягом міжатестаційного періоду.

Родзинкою виступів були розповіді про улюблені заняття після роботи та підтримку найдорожчих людей.

З яскравими презентаціями виступили

вчитель інформатики та економіки Стефаниць Ірина Савівна, вчитель математики та фізики Хараман Світлана Михайлівна, вчитель географії Деміхов Олег Анатолійович,

вчителя початкових класів Спицька Віта Миколаївна,

 

Єпішева Ольга Валеріївна.


ІІІ міський конкурс

професійної майстерності

20 березня 2018 року відбувся фінал ІІІ-го міського конкурсу професійної майстерності вчителів трудового навчання, технологій. Конкурс проходив упродовж  березня місяця за трьома напрямками.

Іванова Світлана Олександрівна

вчитель трудового навчання, технологій ЗОШ № 21   

стала переможцем у напрямку «Декоративно-ужиткове мистецтво руками вчителя трудового навчання» в номінації «Плетіння»  - ІІІ місце

Оргкомітет та журі конкурсу, а також  всі вчителя трудового навчання та технологій міста  вітають  переможців ІІІ міського конкурсу

 

професійної майстерності!


"ІГРИ ПАТРІОТІВ"

23.03.2018р. пройшов відкритий виховний захід «Ігри патріотів» з учнями 6х та 5го класів

Вчитель: Підгородецька Г.Д.

       Мета: збагатити знання учнів про Україну, про усну народну творчість; формувати громадянськість і патріотизм в підростаючому поколінні; любов і відданість своїй батьківщіні; розвивати логічне мислення, вміння працювати в групах; виховувати почуття поваги та шани до своєї країни.

      Учні поділилися на три команди та змагалися за різними категоріями. Команда переможців 5-А класу була нагороджена дипломом та медалями.


Відкрита виховна година на тему "Герої не вмирають (До Дня пам’яті Небесної сотні)"

16.03.2018 року пройшла відкрита виховна година на тему "Герої не вмирають (До Дня пам’яті Небесної сотні)" у 6-А класі

Вчитель: Попович Н.А.

Мета: вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні, прищеплювати любов до Батьківщини, виховати патріотичну свідомість,  розвивати бажання стати гідними громадянами України. 


Екскурсія до дитячого розважального комплексу « Fly kids»

На весняних канікулах пройшла екскурсія до « Fly kids» з учнями 2-А, 2-Б та 3-А  класу.

  Вчителі: Суровцева Ольга Сергіївна, Сібільова Лідія Іванівна, Єпішева Ольга Валерієвна.

У розважальному центрі «Fly kids» учні із задоволенням провели час.

 

Всі отримали позитивні емоції та яскраві враження!


УВАГА!

 З 05.03.2018 до 11.03.2018 (включно) РОЗПОЧИНАЮТЬСЯ ВЕСНЯНІ КАНІКУЛИ!!!!!


УВАГА!

Завдання для учнів, які знаходяться на карантині, дивіться за посиланням

ДОДАНО НОВІ ЗАВДАННЯ!

 


 «Масляна»

16 лютого 2018 року в ЗОШ №21

відбувся виховний захід в 3-Б класі  на тему «Масляна»

вчитель Тимашова Валентина Володимирівна

 

Мета виховного заходу: ознайомити учнів з традиціями і звичаями українського народу, розвивати уяву, увагу, пам'ять, вміння декламувати вірші, інсценівки, виховувати любов до рідного краю, до культури українського народу. В виховному заході прийняли участь учні 3-Б і 2-Б класу, розповідали вірші, співали пісні, підготували циркові номери. На заході були присутні всі учні і вчителі початкової ланки та адміністрація. 

По традиції свято завершується спалюванням опудала Зими. Люди вірили, що разом із загибеллю масляного опудала з життя йдуть всі печалі і негаразди. Також подібний обряд був символом проводів зими. У спалювання опудала було і ще одне важливе призначення: поліпшення родючості землі, адже через ритуальну смерть масляного опудала до життя поверталися плодоносні землі.


Открытый урок по русскому языку

15 февраля 2018 года  в ОШ №21

прошел  открытый урок в 2-Б классе  по теме «Разделительный мягкий знак. Закрепление и повторение изученного материала»

учитель Сибилева Лидия Ивановна

 

Цель урока: формировать познавательную компетентность  школьников, повторить, обобщить систематизировать знания учащихся по теме, развивать коммуникативную компетентность, творческие способности, воспитывать внимательность, умение аргументировать свои мысли, пополнять словарный запас учащихся. На уроке дети закрепили знания об изученном материале, совершили путешествие в «Город - сказку». Присутствовали на уроке учителя начальных классов и администрация. 


ЕММА АНДІЄВСЬКА "КАЗКА ПРО ЯЯН". ПРИХОВАНИЙ ПОВЧАЛЬНИЙ ЗМІСТ ТВОРУ

        16.02.2018р. пройшов відкритий урок з української літератури у 6-Б класі

вчитель Підгородецька Ганна Дмитрівна 

Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю Емми Андієвської; осмислити поняття казки і притчі; розкрити ідейно-художній зміст "Казки про Яян", занурити дітей у фантастичний світ казок Емми Андієвської; розвивати культуру зв'язного мовлення, творчу уяву; вміння фантазувати, робити власні висновки; формувати кругозір, світогляд; виховувати почуття поваги, любові до творчості Емми Андієвської.


Відбулись змагання з футзалу серед учнів 5-х класів

30 січня 2018 року в рамках регіонального етапу Всеукраїнських змагань з футзалу «Шкільна футзальна ліга» на базі ФОК комбінату ім. Ілліча відбулись міські змагання з футзалу серед учнів 5-х класів переможців районних змагань команд ЗОШ №10, ЗОШ №16, ЗОШ №21, ЗОШ №26.

Переможцем міського етапу змагань стала команда ЗОШ №21

(вчитель фізичної культури Голенєва С. Ф.).

     Наступний етап для команди це участь в зональних змаганнях, які відбудуться в лютому.

Вітаємо переможців!


25 січня 2018 року на базі Кальміуського Будинку дитячої та юнацької творчості пройшов фестиваль національних культур «Багатобарвна Україна», присвячений Дню Соборності України.

Організатор – Окінчиць Яна Віталіївна

 

Активну участь у заходах приймали учні ЗОШ №21. Серед інших талановитих виступів засяяв натхненний, запальний танок «Перлина Україна» від 4-А та 7-А класів. Також підготувалися і учні 2-Б та 3-Б і 9-А класів. Вони представили на виставці національної кухні грецькі та українські страви, які дуже сподобалися всім гостям фестивалю. Серед них був і народний депутат Сергій Матвієнко. Яскрава та дуже цікава програма чекала в залі на глядачів, фестиваль «Багатобарвна Україна» залишив по собі найприємніші спогади.  


Путешествие в страну

«Поднебесной империи»

17 января 2018 года прошел урок истории  в 6-А классе по теме  «Древний Китай», учитель Голикова Светлана Александровна

Ребята совершили волшебное путешествие в удивительную страну, жители которой называли ее «Поднебесной империей»


«Різдвяна щедрівка воїнам АТО»

10 січня у ЗОШ №21 відбувся святковий захід, приурочений до відзначання Різдва. Участь в ньому приймали учні 5-8 класів під керівництвом Окінчиць Я.В. та Фадеєвої Є.О. Також до школи завітав воїн Національної гвардії України Столярук М.

Мета заходу: викликати в учнів інтерес до традицій українського народу у відзначенні свят; розвивати пам'ять, мислення, виховувати шанобливе ставлення до традицій українського народу 

Діти співали, розповідали про різдвяні празники, промовляли щедрівки та колядки, а наостанок гості та учасники скуштували традиційну страву – кутю. Захід запам’ятався яскравими образами, теплою атмосферою та щирими піснями.


Зимові канікули у 8-а класі

Цікаво відзначили зимові канікули с 25.12.17 по 12.01.18 учні 8-а класу в ЗОШ №21. Класний керівник – Окінчиць Я.В.

 

Зимові канікули зустріли дітей мінливою погодою, та навіть рясний дощ не зміг би зіпсувати настрій. Учні 8 класу із задоволенням прийняли участь у екскурсії до Порт-Сіті, де всього за кілька годин встигли побувати і в розважальному центрі «Фунтура», і в стрілецько-арбалетному тирі, а окрім цього роздивитися галерею вільних художників Маріуполя і випробувати відео-атракціон.  Також під час зимових канікул діти відвідали Краєзнавчий музей, де пройшли новорічний квест, прогулялися вулицями старого міста та відвідали новорічну ялинку на Драматичній площі. 


Відвідування музею історії комбінату імені Ілліча

28.12.2017 року учні 6-А класу ходили на пізнавальну екскурсію до музею історії комбінату імені Ілліча в ДК імені К. Маркса

Вчитель Попович Наталія Анатоліївна

Мета: знайомство учнів з історією та розвитком комбінату ім. Ілліча у дореволюційний і військовий період. Експонати експозиції - старі фотографії, справжні документи, макети, особисті речі, які правдоподібно відтворюють ілюзію життя тих років. Перед відвідувачами постають важливі віхи історії підприємства: народження заводів «Нікополь» і «Російський Провіданс», будівництво перших цехів, страйковий і революційний рух на початку 20-го століття, об'єднання заводів в 20-х рр., Стаханівський рух 30-х, роки окупації 1941-1943 рр.


Екскурсія до музею історії комбінату імені Ілліча

28 грудня 2017 року учні  6 –Б класу відвідали екскурсію  до музею історії комбінату імені Ілліча

вчитель Підгородецька Ганна Дмитрівна.

 

Мета екскурсії: знайомство учнів з історією та розвитком  комбінату ім. Ілліча у дореволюційний та військовий період.


Відвідування центра відпочинку ТРЦ Порт-Сіті

На зимових канікулах пройшла екскурсія до ТРЦ Порт-Сіті з учнями 2-А класу;  відвідування кінотеатру «Мультиплекс» та розважального центру «Фунтура»

                 Вчитель Суровцева Ольга Сергіївна

Діти подивились сучасний мультфільм у 3-D форматі про величезного, дуже сильного, але неймовірно доброго бика Фердинанда. У розважальному центрі «Фунтура» учні із задоволенням каталися на машинах, з великим азартом вправлялися в стрибках на батуті, грали на ігрових автоматах і навіть в боулінг.


Екскурсія «Вулицями старого Маріуполя»

5 січня 2018 року учні  6 –Б класу відвідали екскурсію  «Вулицями старого  Маріуполя»

вчитель Підгородецька Ганна Дмитрівна.

 

Мета екскурсії: ознайомитись з історичною частиною міста, культурними та архітектурними  пам`ятками старої частини міста Маріуполя.


Екскурсія до дитячого розважального комплексу Fly kids

4 січня 2018 року учні  6 –Б класу відвідали дитячий розважальний комплекс Fly kids

вчитель Підгородецька Ганна Дмитрівна.

 

Мета екскурсії: відвідати  розважальний комплекс, де діти отримають радість спілкування  один з одним  через різноманітні ігри.


Майстер клас з виготовлення новорічних іграшок

29.12.2017 року відбувся майстер клас з виготовлення новорічних іграшок за участю учнів 6-А класу

Вчитель Попович Наталія Анатоліївна

 Мета: розвиток творчих здібностей у дітей. Новий рік завжди був довгоочікуваним святом. Приємно дарувати близьким подарунок зроблений своїми руками. Новорічна іграшка ялинка - чудова прикраса, яка має прийти до смаку дітям та їх батькам. Все що потрібно мати під рукою це шпагат та картонна коробка.


День Соборності в ЗОШ №21

22 грудня 2017 р. в ЗОШ №21 відбулася святкова лінійка, присвячена Дню Соборності України.

Мета заходу: виховання в учнів любові до Батьківщини, українського народу, державної мови; виховання національної свідомості учнів i людської гiдностi, відродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу

 

Учні 8-11 класів підготували зворушливе відео «Любіть Україну», а завершилася лінійка танцювальним флешмобом від 4-А класу «Перлина Україна».


Стрілецький турнір

15 грудня 2018 р. в рамках Всеукраїнської національно-патріотичної гри «Джура-Сокіл» відбувся стрілецький турнір. У змаганні зі стрільби з пневматичної рушниці активну участь прийняли учні ЗОШ №21 Кондрашина Вероніка, Тучіна Софія, Дзюба Дмитро, Кущенко Микола, Іванов Дмитро та Маслов Станіслав.


Молодь проти СНІДу

5 грудня в Дитячому Домі Творчості ім.Карла Маркса відбувся міський конкурс агіт-бригад «Молодь проти СНІДу».

В заході приймали участь 17 навчальних закладів, зокрема і ЗОШ №21. Сумні, веселі, співочі та активні, надзвичайно креативні та яскраві виступи запам’яталися учасникам та вболівальникам від різних шкіл. Всі вони розповідали про одне – про найстрашнішу хворобу XXІ століття - СНІД. Команда учнів «Любов до життя» (керівник Окінчиць Я.В.) виступила із закликом «Бережіть себе, бережіть своїх близьких та рідних, об’єднаємося всі заради перемоги над хворобою». Та найголовніше, що серед переліку сумної статистики, шляхів захворювання та вшановування пам’яті тих, кого забрала смерть, від кожної команди, кожної школи, кожного учня лунали слова «ми обираємо життя»