Методичні рекомендації 

на тему "Відповідальність неповнолітніх за правопорушення проти власності"

Додаток №2 до наказу

управління освіти від 26.08.2015 №589

 

Особливості проведення профілактичного огляду учнів загальноосвітніх навчальних закладів

(витяг з Листа Міністерства охорони здоров’я України від 16.08.2013 №04.01-7/8/25363)

 

1. Для дiтей вiком 5–6 рокiв

- Перед вступом до загальноосвiтнього навчального закладу профiлактичний огляд проводиться в лiкувально-профiлактичному закладi з обов’язковим оглядом наступними спецiалiстами: лiкар-дитячий хiрург; лiкар-ортопед-травматолог дитячий; лiкар-офтальмолог дитячий; лiкар-стоматолог; iншi спецiалiсти за показаннями.

 

2. Для учнів 1–4 класiв (6, 7, 8, 9, 10 рокiв)

- Щорiчний обов’язковий профiлактичний огляд цiєї категорiї дiтей проводиться пiсля 1 вересня.

- Профiлактичний огляд школярiв 1–4 класiв здiйснює лiкар-педiатр (лiкар загальної практики-сiмейної медицини) Огляд iншими спецiалiстами та додатковi методи дослiдження проводяться за показаннями разом з батьками в закладi охорони здоров’я або пiд час роботи мобiльних виїзних бригад.

 

3. Для учнів 5 класiв

- До 1 вересня поточного року за бажанням батькiв або осiб, що їх замiнюють. профiлактичнi огляди проводяться на базi лiкувально-профiлактичного закладу;

- Профiлактичний огляд школярiв 5 класiв здiйснюють обов’язково лiкар-педiатр (лiкар загальної практики-сiмейної медицини), лiкар-дитячий хiрург; лiкар-ортопед-травматолог дитячий; лiкар-офтальмолог дитячий; лiкар-стоматолог дитячий; iншi спецiалiсти за показаннями;

- Пiд час щорiчного обов’язкового медичного огляду учнiв 5 класiв проводяться наступнi обстеження: аналiз кровi (гемоглобiн), аналiз кровi на цукор у дiтей з групи ризику по цукровому дiабету та iншi за показаннями.

 

4. Для учнів 6–7 класiв

- До 1 вересня поточного року за бажанням батькiв або осiб, що їх з замiнюють профiлактичнi огляди проводяться на базi лiкувально-профiлактичного закладу;

- Профiлактичний огляд школярiв 6–7 класiв здiйснює лiкар-педiатр (лiкар загальної практики-сiмейної медицини), Огляд iншими спецiалiстами та додатковi методи дослiдження |проводиться за показаннями разом з батьками в закладi охорони здоров’я або пiд час роботи мобiльних виїзних бригад.

 

5. Для учнів 8–9 класiв

- До 1 вересня поточного року за бажанням батькiв або осiб, що їх i замiнюють, профiлактичнi огляди проводяться на базi лiкувально-профiлактичного закладу;

- Профiлактичний огляд школярiв 8–9 класiв здiйснюють обов’язково лiкар-педiатр (лiкар загальної практики — сiмейної медицини), лiкар-стоматолог, лiкар-гiнеколог дитячого та пiдлiткового вiку (за показаннями), лiкар дитячий — хiрург, ендокринолог дитячий, психолог (за показаннями); iншi спецiалiсти за показаннями;

- Пiд час щорiчного обов’язкового медичного огляду учнiв 8–9 класiв проводяться наступнi обстеження: аналiз кровi (гемоглобiн), флюорографiя та iншi за показаннями.

 

6. Для учнів 10–11 класiв

- До 1 вересня поточного року за бажанням батькiв або осiб, що їх замiнюють, профiлактичнi огляди | проводяться на базi лiкувально-профiлактичного закладу;

- Профiлактичний огляд школярiв 10–11 класiв здiйснюють обов’язково лiкар-педiатр (лiкар загальної практики-сiмейної медицини), лiкар-стоматолог. лiкар-гiнеколог дитячого та пiдлiткового вiку (за показаннями); iншi спецiалiсти за показаннями;

- Пiд час щорiчного обов’язкового медичного огляду учнiв 10–11 класiв проводяться наступнi обстеження: флюорографiя та iншi за показаннями.

Десять батьківських заповідей

1.  Не вважайте дитину своєю власністю: вона особистість.

2.  Любіть дитину такою, яка вона є, навіть якщо вона не в усьому досягає успіху.

3.  Не очікуйте, що ваша дитина виросте такою, якою хочете ви. Допоможіть їй стати собою.

4.Запам’ятайте: найголовніший ваш обов’язок - розуміти свою дитину. Зробіть так, щоб ваша дитина ділилась з вами своїми проблемами. Ви – не суддя, який має право судити, ви - не приклад для наслі­дування. Ви – найрідніша людина, яка може втішити і у 5, і у 25 ро­ків.

5.  Не переймайтесь, якщо чогось не можете зробити для своєї дитини. Гірше, якщо можете, але не робите.

6.  Постарайтесь хоч інколи дивитись на світ очима вашої дитини.

7.  Частіше розмовляйте з вашою дитиною, відповідайте на всі її питання.

8.  Не лайте, а тим більше не ображайте дитину, особливо в присутності сторонніх.

9.Частіше хваліть, захоплюйтесь вашою дитиною, радійте її успіхам.

10. Не очікуйте на вічну вдячність: ви дали життя своїй дитині, вона віддячить, давши життя вашим онукам.

 

 

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖІ ВІД ПУСТОЩІВ ТА НЕОБЕРЕЖНОГО ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕМ

Щоб не допустити пожежі необхідно виконувати наступні правила пожежної безпеки:

– зберігати сірники в місцях, недоступних дітям;

– не дозволяти дітям розводити багаття;

– не дозволяти самостійно вмикати електронагрівальні прилади;

– не дозволяти користуватися газовими приладами;

– не допускати перегляд телепередач, користування комп'ютером за відсутності дорослих;

– не залишати малолітніх дітей без нагляду;

– не вмикати електроприлади з пошкодженим дротом чи струмоприймачем;

– не нагрівати лаки та фарби на відкритому вогні;

– не заставляти шляхи евакуації (лоджії, балкони, коридори);

– не зберігати на балконах легкозаймисті речовини (бензин, мастила, ацетон);

– не сушити речі над газовою плитою;

– не користуватися саморобними ялинковими гірляндами;

– не влаштовувати піротехнічні заходи з балкону та поряд з будівлею;

– не палити в ліжку.

Шановні батьки! Ставтеся негативно до дитячих ігор з вогнем! роз'яснюйте, що їхні пустощі з вогнем можуть спричинити пожежу, загибель у вогні майна, та людей!

Шановні батьки! Своїм прикладом навчайте дітей суворому виконанню протипожежних вимог. Пам'ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання.

При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну охорону за телефоном «101».

 

 

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

Безпека на льоду

Ще не встигли водойми міста покритись товстим льодом як на ньому почали облаштовуватися рибалки-любителі, здійснювати прогулянки дорослі та діти. На даний час у зв’язку з перепадами температури крига значно ослабла, що в сою чергу несе додаткову небезпеку і підвищує ймовірність виникнення нещасних випадків.

Аналіз загибелі людей під час зимового періоду на водоймах показав, що незважаючи на певні запобіжні заходи, мають місце грубі порушення правил поведінки на льоду що призводить до трагічних випадків.

Сумна статистика констатує, що з року в рік на льоду гинуть дорослі й діти.

До груп підвищеного ризику в першу чергу відносяться любителі-рибалки та діти.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради застерігає мешканців міста на необхідність дотримуватись елементарних правил безпеки на льоду.

Для попередження нещасних випадків треба виконувати наступні рекомендації:

·У жодному разі не виходьте на тонкий лід.

·Перш ніж ступити на нього, переконайтесь, що він міцний. Але категорично забороняється робити це ударами ніг! Місця, де лід неміцний, видно здалеку: ці ділянки темніші. Зазвичай тонким лід буває поблизу берегів, кущів, у гирлах стічних вод і місцях, де б’ють джерела. Міцність льоду тут послаблена течією.

·Під час руху по замерзлій водоймі варто обходити небезпечні місця та ділянки, вкриті товстим шаром снігу.

·Якщо ви опинились на кризі, що недостатньо міцна, припиніть рух і повертайтесь своїми слідами, не відриваючи ніг від поверхні льоду.

·Під час сильних морозів треба слідкувати, щоб не було відмороження рук, ніг, вух. Після переохолодження, негайно знайти тепле приміщення.

Надання першої допомоги:

·Особі, яка провалилась під лід, необхідно подати мотузку, дошку, одяг, не підходячи близько до неї. Якщо лід крихкий, треба лягти на нього. Не поспішаючи, треба допомогти постраждалому вибратися з води.

·Витягнути постраждалого з води та негайно відправити кого - небудь за лікарем.

·Чекати прибуття лікаря, прийняти міри для надання першої допомоги.

·Взимку або в холодну погоду треба постраждалого відправити у приміщення, палатку чи машину, зняти мокрий одяг, зробити компрес з одеколону, води або спирту, надіти сухий одяг, напоїти гарячим чаєм або кавою.

Звертаємося до усіх громадян із проханням бути уважними та вкрай обережними перебуваючи на водоймах та поблизу них, а особливо до батьків: не відпускайте своїх дітей гратися на замерзлих водоймах.

Забороняйте дітям бавитись на льоду без Вашого нагляду.

Бережіть своє життя, не нехтуйте застереженнями!