Функціональні обов'язки практичного психолога

ЗОШ № 21

  на 2021-2022 навчальний рік

 

     Бере участь в організації навчально-виховної роботи, спрямованої на забезпечення умов для особистого розвитку учнів ліцейських груп, збереження їхнього повноцінного психічного здоров'я.

     Проводить психологочну діагностику учнів ліцейських груп.

     Розробляє та впроваджує розвивальні, корекційні програ­ми навчально-виховної діяльності з урахуванням індивідуальних, вікових, особливостей дітей та підлітків.

     Сприяє вибору підлітками професії з урахуванням їхніх ціннісних орієнтацій, здібностей, життєвих планів, можливос­тей, готує учнів (вихованців) до свідомого життя.

     Здійснює превентивне виховання, профілактику злочин­ності, адиктивної поведінки і шкідливих звичок серед підліт­ків.

     Проводить психологічну експертизу і психолого-педаго­гічну корекцію девіантної поведінки неповнолітніх.

     Формує психологічну культуру педагогів, учнів (ви­хованців), батьків, консультує з питань психології, її прак­тичного використання в організації навчально-виховного процесу.

     Зберігає професійну таємницю, не розповсюджує відомос­тей, що отримані в процесі діагностичної і корекційної роботи, якщо це може завдати шкоди дитині чи її оточенню.

     Будує свою діяльність на засадах довіри в тісній взаємодії з усіма учасниками освітнього процесу.

     Турбується про здоров'я і безпеку учнів.

     Складає річний план роботи, узгоджений із методистом, який відповідає за психологічну службу району та затверджений керівником загальноосвітнього навчального закладу.

     Здійснює планування, виходячи з нормативів часу на ос­новні види роботи практичного психолога з учнями (вихован­цями) й дорослими.

     Веде журнал щоденного обліку роботи, журнал про­ведення корекційно-відновлювальної та розвивальної ро­боти, журнал інивідуальних та групових консультацій, протоколи іднівідуальної та групової диагностики.

     Постійно підвищує свій професійний рівень, загальну культуру.

     Проходить періодичне медичне обстеження.

     Дотримується норм і правил охорони праці, техніки без­пеки і протипожежного захисту.

Взаємовідносини (зв'язки за посадою)

Практичний психолог:

Працює за графіком, складеним виходячи із 40 годинного робочого тижня. Із них 20 годин відводиться для роботи у за­гальноосвітньому навчальному закладі (індивідуальна і групова психодіагностика, консультування педагогів, учнів (вихованців), батьків, корекційно-розвивальна робота тощо) і 20 годин — на підготовку до проведення психолого-педагогічних заходів (занять, тренінгів, ділових ігор), обробку результатів досліджень, оформлення висновків тощо. Графік роботи практичного психо­лога затверджується керівником загальноосвітнього навчального закладу.